Lis 162012
 

Jak wykreślić złą historię BIKJako aktywny doradca kredytowy dość często spotykam się z klientami, którzy mają problem z uzyskaniem kredytu i nie wiedzą DLACZEGO.

Jednym z najczęstszych powodów odmowy udzielenia kredytu przez Bank jest zła historia BIK. Jeśli nie dotrzymywaliśmy terminów płatności rat i zdarzały się nam poważne opóźnienia – wszystko to jest odnotowane w Biurze Informacji Kredytowej (BIK), która to instytucja prowadzi raport wszystkich dłużników wobec banków i SKOKów. Czy można w jakiś sposób wykreślić tę złą historię? Czy to jest w ogóle możliwe?

Odpowiedź brzmi: jak najbardziej TAK.

Zła historia Bik – sposób jak jej się pozbyć

Sprawa jest dość prosta, jeśli dotyczy zobowiązań kredytowych, które zostały już spłacone, zaś przekroczenia terminów płatności nie większe niż 60 dni.

Razem z podpisaniem umowy kredytu/pożyczki dałeś zgodę na przetwarzanie swoich danych przez BIK. Teraz wystarczy ją cofnąć i Twoja historia wyląduje w zbiorze danych, przeznaczonych do badań statystycznych, ale żaden bank nie będzie jej widział.

Wniosek o wykreślenie BIK

Wniosek o wykreślenie z Bik składamy w banku, w którym mieliśmy kredyt. Przykładowa treść wniosku o cofnięcie zgody na przetwarzanie danych poniżej.

Karol Xiński

Wólka 2

Niniejszym cofam zgodę wyrażoną w dniu … (data umowy kredytowej) na przetwarzanie moich danych po wygaśnięciu zobowiązania wobec banku z tytułu…w oparciu art. 105 a ust. 2 Ustawy o prawie bankowym z dnia 16 czerwca 2005 roku (Dz.U.2002.72.665) i proszę o sporządzenie stosownego wniosku do Biura Informacji Kredytowej w powyższej sprawie.

A co jeśli bank wierzyciel nie chce wykreślić naszej historii?

Jeśli Bank odmówił wykreślenia i nasza historia ciągle tkwi w BIK, musimy się uzbroić w cierpliwość.  Albo znajdziemy Bank, który bierze pod wagę spóźnienia w okresie ostatnich np. 2 ostatnich lat(tzw. karencja) albo z ustawy po 5 latach BIK musi  wykreślić złą historię na naszą prośbę.

Nic tu nie da zlecenie wykreślenia naszej historii jakimś specjalistom, prawnikom… To tylko próba wyłudzenia od Ciebie pieniędzy, gdyż zasady wykreślenia z BIK są niepodważalne, bo wynikają z ustawy. Nie daj się nabrać!

Podziel się swoimi doświadczeniami w tym temacie…

Arkadiusz Kaniuk

doradca kredytowy

 Zostaw odpowiedź

Możesz użyć również HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(wymagane)

(wymagane)

Wpisz właściwą liczbę *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


© 2011 Blog - KredytMaster.pl KredytMaster.pl Polityka prywatności cookies