lt. 062013
 

Jak uzyskać kredyt hipotecznyJak uzyskać kredyt hipoteczny dla kierowcy TIRa?  Powodem, dla którego chcę podnieść ten temat nie jest fakt, że jest to jakaś szczególna grupa zawodowa. Z punktu widzenia możliwości kredytowych wyróżnia się jednak z jednego powodu: część wynagrodzenia jest wypłacana kierowcom w postaci diet. W ten sposób pracodawca oszczędza na podatkach, zaś starający się o kredyt kierowca ma nie lada kłopot, ponieważ banki nie doliczają kwot z diet do oceny zdolności kredytowej. Czy wszystkie banki?

Konstrukcja wynagrodzenia wielu kierowców opiera się na zasadzie: minimalna podstawa i diety. Skąd pomysł na takie rozwiązanie? Otóż diety nie podlegają opodatkowaniu, więc pracodawca oszczędza na podatkach. W przypadku staranie się o kredyt budzi to jednak określone problemy dla osoby z takimi dochodami, ponieważ większość banków nie liczy diet jako dochodu. Dieta to zgodnie z definicją zwrot poniesionych przez pracownika kosztów utrzymania w czasie podróży, zatem nie jest dochodem.

Niektóre banki zdają sobie z opisanego powyżej faktu sprawę i uznają część diet jako dochód. Takim bankiem jest np. Getin Noble Bank, Alior Bank, BGŻ, które doliczają do podstawowego dochodu diety. Czasem warunkiem jest ich wpływ na rachunek bankowy oraz że istnieją odpowiednie zapisy w umowie o pracę. Te banki to wytrych, jaki stosuje każdy doradca kredytowy w przypadku dochodu z diet. Z tego oto powodu, jeśli jako kierowca masz podobną sytuację postaraj się dogadać z pracodawcą, aby przygotować odpowiednio dokumenty oraz ustalić przelewy na konto, zamiast pieniędzy w kopercie.

Z uwagi na zmieniające się procedury bankowe warto skorzystać z pomocy jednego z naszego doradcy. Ma aktualną wiedzę z zakresu procedur bankowych oraz pomoże znaleźć możliwie najkorzystniejsze rozwiązanie kredytowe. Pytanie: jak uzyskać kredyt dla kierowcy Tira, czy jakiekolwiek inne na pewno nie pozostanie bez odpowiedzi.

Jakie wy macie doświadczenia z dietami? Jak uzyskać kredyt hipoteczny z dietami w innych bankach?

Arkadiusz Kaniuk

doradca kredytowy

  5 komentarzy do “Jak uzyskać kredyt hipoteczny dla kierowcy TIRa?”

  1. JAK UZYSKAC KREDYT HIPOTECZNY GDY SIE JEST KIEROWCA TIRA?

  2. Popieram wypowiedź przedmówcy. Dobry niezależny doradca finansowy to podstawa. Tym bardziej że jest około 74 banków w naszym kraju.
    Pozdrawiam

  3. Na doradców też trzeba uważać ,aby nie zaproponowali nam kredytu według jego kryteriów ,czyli banku który najwięcej mu zapłaci

    • Dlatego warto sprawdzić oferty w różnych miejscach. Dobrym pomysłem jest też korzystanie z poleceń – jeśli ktoś korzystał z pomocy doradcy i jest zadowolony, to coś w tym jest.

 Zostaw odpowiedź

Możesz użyć również HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(wymagane)

(wymagane)

Wpisz właściwą liczbę *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


© 2011 Blog - KredytMaster.pl KredytMaster.pl Polityka prywatności cookies